UWAGA! Dołącz do nowej grupy Sandomierz - Ogłoszenia | Sprzedam | Kupię | Zamienię | Praca

XXXVI Sandomierskie Wieczory Organowe – Już w Lipcu 2026


Sandomierskie Centrum Kultury ogłosiło rozpoczęcie XXXVI edycji Sandomierskich Wieczorów Organowych, która odbędzie się latem 2026 roku. Na cykl czterech koncertów zapraszani są miłośnicy muzyki organowej w Sandomierzu. Wydarzenia będą miały miejsce w środy o godz. 18.30, a wstęp na wszystkie koncerty jest wolny. Ciekawy program, różnorodność wykonawców oraz urokliwe miejsca to atuty, które zachęcają do udziału w imprezie.

Koncerty zaplanowane są w dwóch lokalizacjach: Kościele Parafialnym pw. Podwyższenia Krzyża Świętego oraz Kościele Seminaryjnym pw. św. Michała. Program artystyczny obejmuje zarówno występy solistów, jak i kameralne składy. Między innymi, 8 lipca wystąpią Maciej Banek na organach oraz Rafał Ślusarczyk z trąbką, a 15 lipca gościć będzie Roman Perucki. W sierpniu zaplanowane są dwa koncerty, na których wystąpią uznani artyści.

Organizatorzy wydarzenia, w tym Sandomierskie Centrum Kultury oraz Miasto Sandomierz, zapewniają o wysokim poziomie artystycznym koncertów. Kierownictwo artystyczne sprawuje Mariusz Ryś, a wydarzenie objęte jest patronatem honorowym Burmistrza Sandomierza oraz Ordynariusza Sandomierskiego. Należy pamiętać, że organizatorzy zastrzegają sobie prawo do zmian w składzie wykonawców oraz programie koncertów, co może dodać dodatkowego elementu niespodzianki dla uczestników.

Źródło: Urząd Miasta Sandomierz


Oceń: XXXVI Sandomierskie Wieczory Organowe – Już w Lipcu 2026

Średnia ocena:4.91 Liczba ocen:9


Zobacz Także