Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego w Sandomierzu podjęli działania mające na celu wyeliminowanie z ruchu niesprawnych technicznie pojazdów. Wczoraj w mieście ujawnili trzy takie pojazdy, które nie spełniały wymogów dopuszczenia do ruchu drogowego. Policjanci zatrzymali dowody rejestracyjne i zakazali dalszej jazdy wszystkim trzy kierowcom. Kontrole miały na celu zapewnienie bezpieczeństwa na drogach miasta.
W ramach pierwszej kontroli, funkcjonariusze zatrzymali 47-letniego kierowcę busa marki Volvo. Po przeprowadzeniu badania okazało się, że samochód ten czterokrotnie przekraczał dozwolone normy emisji spalin. Taki stan rzeczy stanowił poważne zagrożenie dla środowiska oraz bezpieczeństwa innych uczestników ruchu.
Kolejnym skontrolowanym pojazdem było dostawcze Iveco, którym kierował 25-letni mężczyzna. W trakcie inspekcji ujawniono nieprawidłowości w postaci nadmiernego zużycia rzeźby bieżnika opon oraz rozbitych kloszy tylnych lamp. Z powodu tych usterek, również i ten pojazd został wyeliminowany z ruchu.
Ostatnią interwencją objęto 26-letniego kierowcę osobowego samochodu marki Honda. Policjanci zauważyli nieprawidłowości w oświetleniu tylnym oraz uszkodzenia kloszy lamp. Zatrzymanie dowodu rejestracyjnego w każdym przypadku miało na celu zapewnienie bezpieczeństwa na sandomierskich drogach. Policja przypomina, że regularne sprawdzanie stanu technicznego pojazdu jest kluczowe dla bezpieczeństwa na drodze oraz uniknięcia potencjalnych konsekwencji związanych z jego niesprawnością.
Źródło: Policja Sandomierz
Oceń: Trzy niesprawne pojazdy wyeliminowane z ruchu w Sandomierzu
Zobacz Także

