UWAGA! Dołącz do nowej grupy Sandomierz - Ogłoszenia | Sprzedam | Kupię | Zamienię | Praca

Rozstrzygniecie XIX edycji konkursu „Policjant, który mi pomógł”


W dniu 18 marca 2026 roku ogłoszono wyniki XIX edycji ogólnopolskiego konkursu „Policjant, który mi pomógł”, organizowanego przez Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji. W tym roku wyróżnienie przyznano pięciu funkcjonariuszom, którzy wykazali się wyjątkowym profesjonalizmem oraz empatią w pomocy osobom poszkodowanym. Celem przedsięwzięcia jest promowanie postaw skrajnej troski oraz indywidualnej pomocy w sytuacjach kryzysowych.

W skład komisji oceniającej zgłoszone kandydatury weszli laureaci trzech ostatnich edycji konkursu oraz przedstawiciel Biura Prewencji KGP. To właśnie oni, po dokładnej analizie nadesłanych formularzy zgłoszeniowych, wyłonili pięciu laureatów, którzy wyróżnili się w swoich działaniach pomocowych. Zgłoszenia mogły być składane przez osoby prywatne, instytucje oraz organizacje do końca maja 2026 roku.

W gronie nagrodzonych znaleźli się: sierż. szt. Kamil Cieszkowski z Komisariatu Policji I w Gliwicach, st. post. Maksymilian Czarniecki z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Złotoryi, sierż. Jakub Kotowicz z Komendy Powiatowej Policji w Węgorzewie, asp. szt. Sławomir Mikucki z Komendy Miejskiej Policji w Łomży oraz podkom. Krzysztof Świerczyński z Komendy Powiatowej Policji w Wąbrzeźnie. To oni w sposób szczególny przyczynili się do wsparcia osób dotkniętych przemocą i innymi niebezpiecznymi sytuacjami, za co im serdecznie gratulujemy!

Źródło: Policja Sandomierz


Oceń: Rozstrzygniecie XIX edycji konkursu „Policjant, który mi pomógł”

Średnia ocena:4.82 Liczba ocen:25


Zobacz Także